RO / RU

PROGRAMUL Conferinţei Naţionale 2015: “Înnoirea Spirituală a Slujitorului”

1,464 vizualizari

BANER_SITEU

În zilele de 13-14 martie 2015, Uniunea Bisericilor Creştine Evanghelice Baptiste din Republica Moldova, invită toţi slujitorii din comunitate la un weekend de RESTART SPIRITUAL prin închinare, rugăciune şi studierea Cuvântului lui Dumnezeu. La eveniment sunt aşteptaţi: pastorii, diaconii, liderii de tineret, predicatorii, alături de soţiile lor.

Toate sesiune se vor desfăşura prin traducere în limba română şi rusă. Amintim că vorbitorii evenimentului sunt:

Otniel Bunaciu, preşedintele Federaţiei Europene Baptiste (EBF).

Vitalie Corcevschi, preşedintele Uniunii Bisericilor Slavone din SUA

Frans Tissen, preşedintele Uniunii Baptiste din Kazahstan

Livius Percy, preşedintele Societăţii Misionare Române (SMR)

Pentru participarea la Conferinţa Naţională 2015 este necesară înscrierea la pastorul responsabil de comunitate. Menţionăm faptul că la acest eveniment veţi avea posibilitatea să achizionaţi literatură creştină, Biblii şi alte materiale pentru creşterea dvs spirituală.

Mai jos vă prezentăm programul detaliat al evenimentului:

VINERI, 13 martie:

08:00 – 10:00, Înregistrarea delegaților
09:40 – 10:00, Program muzical

  • muzică instrumentală
  • grupul “Блаженство”

10:00 – 10:30, Cuvânt de salut, rugăciune, închinare

  • grupul “Блаженство”
  • cântare comună: “Cânt Aleluia Domnului” (рус – rom) 
  • cuvânt de salut, episcop Ion Miron
  • grupul “Блаженство”
  • grupul “Блаженство”

10:30 – 11:20, Seminar I – Франц Тиссен
11:20 – 11:30, Program muzical

  • grupul “Блаженство”
  • grupul “Блаженство”

11:30 – 12:20, Seminar II – Otniel Bunaciu
12:20 – 12:50, Întrebări și răspunsuri
12:50 – 13:00, Anunțuri și rugăciune
13:00 – 14:00, Prânz
14:00 – 14:20, Program muzical

  • grupul “Божие прикосновение”
  • cântare comună
  • grupul “Божие прикосновение”
  • grupul “Божие прикосновение”

14:20-15:20, Seminar III – (în grupe)

  • Sala 1 – Виталий Корчевский (рус)
  • Sala 2 – Otniel Bunaciu (rom)
  • Sala 3 – Франц Тиссен (рус)
  • Sala 4 – Livius Persi (rom)

15:20-15:30, Program muzical

  • grupul “Божие прикосновение”
  • cântare comună

15:30 – 16:20, Семинар IV – Виталий Корчевский
16:20 – 16:30, Program muzical

  • grupul “Божие прикосновение”
  • grupul “Божие прикосновение”

16:30 – 17:00, Întrebări și răspunsuri
17:00 – 17:45, Cina
18:00 – 19:30, Serviciu de închinare în biserica “Betel”
19:30 – 20:00, Cazare

SÂMBĂTĂ, 14 martie:

09:00 – 09:20, Cuvânt de salut, rugăciune, închinare

  • grupul “Благодать”
  • cântare comună
  • cuvânt de salut
  • grupul “Благодать”

09:20 – 10:10, Seminar V – Livius Percy
10:10 – 10:20, Întrebări și răspunsuri
10:20 – 10:40, Corul bisericii “Betania”, Chișinău

  • cântare “Ты святой Бог”
  • cântare + solo (А.Palii) – “Isaia 53”
  • cântare “Колени я склоняю”
  • cântare + solo (T.Tamciuc) – “Я вижу Иисуса”

10:40 – 11:30, Seminar VI – Франц Тиссен
11:30 – 11:40, Întrebări și răspunsuri
11:40 – 11:50, Program muzical

  • grupul “Благодать”
  • grupul “Благодать”

12:00 – 12:50, Seminar VII – Otniel Bunaciu
12:50 – 13:00, Anunțuri și rugăciune
13:00 – 14:00, Prânz
14:00 – 14:20, Program muzical

  • grupul “Благодать”
  • cântare comună
  • grupul “Благодать”

14:10 – 15:00, Seminar – VIII – Виталий Корчевский
15:00 – 15:30, Întrebări și răspunsuri
15:30 – 16:00, snack

You may also like...